Skip to content Skip to footer

MAHKOD yönetim kurulu üyelerini kahvaltı da ağırlayan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan adayı Tunahan Toksöz, “İşin mutfağından geliyoruz. Kurumlar arası diyaloğu sağlayacağız” dedi.

Alanya’da ilk ciddi toplantısını Mahmutlar Yemen Kahvesinde Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) üyeleri ile gerçekleştiren Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan adayı Tunahan Toksöz, “Seçildiğim zaman ben Tunahan Toksöz olarak bireysel hiçbir hareket içinde olmayacağım” açıklamasında bulundu.

“KARŞILIKLI ZITLAŞMADAN UZAK DURACAĞIZ”

Toksöz, “Allah izin verirse Biz Alanya Ticaret Odası başkanlığına seçildiğimizde, tüm oda başkanlarıyla beraber toplantı yapacağız. Ticaret odasını siyaset üstü bir makama getirip her türlü platforma girdiğimiz zaman karşılık bulan bir yapı oluşturacağız. Karşılıklı zıtlaşma değil ticaretimizin peşinde koşan bir yapı oluşturacağız.

“İYİ BİR VİZYON OLUŞTURACAĞIZ”

Ticaret odasındaki bu güne kadar olan tüm seçimlerdeki adaylarımızı ziyaret ettik. Fikirlerimizi paylaştık, önerileri dinledik. Ticaretin konuşulduğu siyasi partilerle mütabakatın sağlandığı bir yapı içerisi olacağız. Belediyeler ve Bakanlarla hiyerarşi edeceğiz. Sadece bireysel de değil toplu bir şekilde hareket etmek istiyoruz. Maksadımız üzüm yemek üzere olacak.

“İLLA BİZE OY VERİN DEMEYECEĞİZ”

Koşturmak çalışmak arzumuz var. Ekibimizle iyi projelerimizle iyi bir vizyon oluşturacağımızı düşünüyoruz. Seçim süreci uzun bir süreç ama ben erkenden kendimizi tanıtayım diye sizlerle birlikteyim. Seçim sahtına girdiğimizde Ekibimle beraber teker teker kendimizi ifade edeceğiz. Saha da illa bize oy verin diye değil bizi tanıyın bizim görüşlerimizi vizyonumuzu fikrimizi ona göre değerlendirin diyeceğiz. Bu bir tanışma toplantısı hem de sizin görüşleriniz bizim için çok değerli fikirlerinizi alırsak çok memnun olurum.

“BİRLEŞTİRİCİ OLACAĞIZ”

Ben diğer aday arkadaşları da ziyaret ettim. Seçim döneminde hiç kimse hakkında en ufak negatif konuşmayla değil birleştirici bir unsurla seçime gireceğiz. Seçim kazanılır kaybedilir seçim bittiği gün biz kazanırsak hepimiz el birliği ile biz ticareti birleştirici bir unsurla hareket edeceğiz. Ticaretin aradığı konu o yani biz kutuplaşmayla değil birleştirici ve siyaset üstü konunun uzmanlarıyla el birliğiyle her arkadaşın fikrini alarak biz işin hamallığına çalışmasını talibiz.

“ALANYA’YA DIŞARDAN ÇOK SATIŞ YAPILIYOR”

Allah izin verirse biz seçimi kazanırsak bölgemizde 2 tane marketçinin, restorancının cebindeki para kendine kalıyorsa bizim hedefimiz budur. Birkaç yıl önce, şantiye şantiye malzeme satıyordum ben. Alanya’ da 5 – 6 firmaydık. Şimdi Alanya’da 100 firma inşaat malzemesi satış yapıyor. İnanın 10’u Alanya firmasıdır 90’ı dışardan malzeme gönderiyor. Bunun ne buradaki bir muhasebeciye ne de başka bir esnafa bir katkısı yok.

“LOBİ OLUŞTURUP PASTADAN PAY ALACAĞIZ”

Bu diyaloglar sayesinde bu lobiyi oluşturarak soframızdan nasıl dışarıdaki firmalara pastadan pay veriyorsak onların sofrasından pay alır boyuta gelmek için çalışacağız. Biz buradaki işlerimizin kalitesini arttırırsak Ankara’daki İstanbul’daki veya yurtdışındaki işi buradaki bir atölyedeki arkadaşımız yapar. Açıkçası biz Alanya olarak’tan emlak ve inşaat piyasası olarak gerçekten bir üs tipiyiz ama diğer tüm sektörler olarak bakış açısını yükseltmemiz gerek” diyerek açıklamasına son verdi.