Skip to content Skip to footer

Kasım 1981 yılında Alanya’da doğdu. İlköğrenimini Barbaros, Orta ve Lise eğitimini Alanya Lisesi’nde tamamladı. Üniversite Eğitimi; 2 üniversite bitiren TOKSÖZ Bilgisayar Programcılığı ve İşletme Bölümü mezunudur.
İş hayatına 2000 yılında Alanya Belediyesi ‘nde başladı. Burada Kent Bilgi Sistemi kurulması ve işletilmesinde öncülük yaptı. İlçe’deki tüm kamu kurumlarının dijitalleşmesinde önemli rol aldı. 2010 yılında ticari faaliyetlerine daha çok zaman ayırmak için kendi isteği ile bu görevinden görevinden ayrıldı.
Tunahan TOKSÖZ ticaret hayatında aktif rol almanın yanı sıra sosyal ve sivil toplum kuruluşlarında da görev almıştır. ALSİAD üyesidir. Halen Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi’dir.
İnşaat Müteahhitliği, İnşaat Malzemeleri Ticareti, Tarım, Teknoloji, Filo Kiralama, Turizm ve Lojistik alanlarında her geçen gün büyüyerek faaliyetlerine devam etmektedir.
İngilizce bilen Tunahan TOKSÖZ evli, 3 çocuk babasıdır.

Alıntı: Manşet Alanya Gazetesi https://www.mansetalanya.com/ekonomi/alanya-nin-is-insanlarini-taniyoruz-tunahan-toksoz-h25955.html