Skip to content Skip to footer

Alıntı: ÖZEL HABER / ALPER KUTAY

2022’nin Ekim/Kasım ayında yapılması beklenen Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) seçimlerine 15 ay kala, adaylar şekillenmeye başladı. Alanyaspor As Başkanı, ALBİMO Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Gömeç’in ardından, Alanya’nın tanınmış genç işadamlarından Tunahan Toksöz’ün de adaylık için saha çalışmalarına aylar önce başladığı, toplumun ve iş dünyasının pek çok ismiyle görüşmeler yaptığı öğrenildi.

40 yaşındaki genç işadamı Toksöz, halen sahibi olduğu TNH Group bünyesinde inşaat / müteahhitlik faaliyetlerine devam ediyor. İki üniversite bitiren ve 3.’süne başlayan, bilgisayar programcılığının yanı sıra işletme okuyan Tunahan Toksöz, 2000 yılında, dönemin Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’nun talebi üzerine Alanya Belediyesi’nde Kent Bilgi Sistemi’ni kuran ekibin başındaki isim olarak tanınıyor.

Alanya Belediyesi adına Alanya Tapu Müdürlüğü ve Nüfus Müdürlüğü’nün yanı sıra Alanya İlçe Seçim Kurulu ile koordineli bir çalışma içerisine girerek dört kurumun da şu an kullandığı bilgisayar programlarını hazırlayan, Alanya’da halen kullanılan veri tabanının oluşmasını sağlayan Tunahan Toksöz, 2010 yılından beri inşaat / müteahhitlik çalışmalarına devam ediyor. Alanya gençliğinin sevilen isimlerinden olan Toksöz, aynı zamanda ALTSO eski başkanlarından Kerim Taç’ın da damadı.