Skip to content Skip to footer

Tunahan Toksöz hal komisyoncuları ile buluştu…

Hal komisyoncuları ile buluşan ALTSO Başkan Adayı Tunahan Toksöz, “Alanya’nın turizmde olduğu kadar tarımda da adını hem ülke genelinde ve hem de yurt dışında duyurması konusunda elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

Tunahan Toksöz Alanya Toptancı Hali

ALTSO Başkan Adayı Tunahan Toksöz, Alanya Hali’ni ziyaret ederek, sebze ve meyve komisyoncularıyla bir araya geldi. Hal esnafı ile sohbet edip, hayırlı işler dileyen Başkan Adayı Toksöz, esnafın büyük bir ilgisi ile karşılaştı.Tunahan Toksöz hal ziyaretiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Bugün burada tarım sektörümüzün en önemli zincir halkası olan sebze-meyve komisyoncularımızla sohbet etmeye, sorunlarını dinlemeye, taleplerini almaya geldim. Bunları biliyoruz fakat yol haritamızı esnafımızın birebir aldığımız talepleri doğrultusunda şekillendiriyoruz. İnşallah, yaşanan tüm sorunları çözüme kavuşturacağız. Alanya hal esnafının, yeni toptancı hali konusundaki endişelerini, sorunlarını ve taleplerini de dinledim.

Tunahan Toksöz Alanya Toptancı Hali

Endişeye mahal vermeden gönül rahatlığını sunacağız inşallah. Alanya’mızda son yıllarda muz seralarının artması ve üretimin plansız bir şekilde yapılması nedeniyle üretim fazlası muzlar Alanya Toptancı Hali’nde kalmıştı. Sadece 2 haftada yaklaşık 200 ton sarı muz zarara uğramıştı. Biz bunları görüyoruz ve sistemli, plânlı bir mekanizma sağlamak istiyoruz. Yaş meyve sebze ihracatının artırılması, dünyadaki pazarlarımızın genişletilmesi, dünyadaki pazarlarda pazar payımızın artırılması için çok yoğun bir çaba harcayacağız.

Dünya sebze üretiminde dördüncü sırada, meyve üretiminde beşinci sırada yer alan ülkemizin bu potansiyelini çok daha iyi seviyelere çıkarmamız zor değil. Bir tarım ülkesi olarak bu konuda yapılacak çalışmalar çok önemli. Alanya’nın turizmde olduğu kadar tarımda da adını hem ülke genelinde ve hem de yurt dışında duyurması konusunda elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Ülkemiz, ilçemiz, insanımız her zaman en iyisini hak ediyor. Bugün olduğu gibi daima hal komisyoncusu arkadaşlarımızın yanında olacağız. Bugün burada bizlere destekleriyle güç veren misafirperver hal komisyoncuları arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Tunahan Toksöz Alanya Hal Ziyareti Youtube